Olewnik-Expo posiada linie technologiczne do suszenia i magazynowania ziarna, w skład której wchodzi laboratorium, czyszczalnia, suszarnia, schładzalniki i silosy.

Wielkość magazynowania ziarna w Polsce wynosi 18 500 ton (magazyny płaskie plus silosy), na Ukrainie 11 000 ton.

Nowoczesna linia do magazynowania pozwala zachować zarówno najwyższą jakość ziarna, jak również wszystkie standardy norm weterynaryjno-sanitarnych.

Magazyn w Drobinie 10.500 TON

MAGAZYN DROBIN

Gospodarstwo w Drobinie posiada nowoczesne elewatory i magazyny zbożowe o łącznej pojemności 10 500 ton. Z czego 2 500 ton są to silosy zbożowe i 4 magazyny płaskie po 2 000 ton.

Magazyn składowania wyposażono w pełni automatyczną nowoczesną technologię pozwalającą zachować wymagane europejskie parametry jakościowe przechowywanego zboża.

Magazyn w Porcie Gdańskim 6.000 TON

MAGAZYN GDAŃSK

Dysponujemy elewatorem w Porcie Gdańskim o wielkości składowania 6 000 ton, w którym przeładunki towarów zbożowych i rzepaku odbywają się szybko i szczelnie w nowoczesnym nowatorskim i proekologicznym systemie.

Magazyn w Zamościu 2.000 TON

MAGAZYN ZAMOŚĆ

Magazyn w Zamościu jest wykorzystywany do przeładunku zboża z Ukrainy do innych krajów europejskich.

Wykonujemy przeładunki płodów rolnych z wagonów szerokotorowych do wagonów europejskich oraz na samochody dostosowane do przewozu ziarna.

Magazyn na Ukrainie 11.000 TON

MAGAZYN UKRAINA

Gospodarstwo na Ukrainie posiada 3 magazyny płaskie o łącznej pojemności 6 000 ton, 2 silosy zbożowe po 200 ton i silosy zbożowe o pojemności 5 000 ton znajdujący się na naszym nowo kupionym gospodarstwie rolnym.

SUSZARNIA

Dbanie o dobre przechowywanie ziarna oraz zachowanie najwyższych norm jakościowych grupa rolna wyposażona jest w nowoczesne urządzenia suszarniane z ekologicznymi źródłami pozyskania ciepła.

Ziarno o prawidłowych parametrach przekazane zostaje do wentylowanych silosów, gdzie czujniki temperatur kontrolują na bieżąco zachodzące zmiany i pozwalają na bezpieczne przechowywanie zbóż.